ТВ програма за олимпийската квалификация в Берлин

Волейболните мачове ще се играят от 5 до 10 януари

От 5 до 10 януари в Берлин ще се проведе олимпийската квалификация по волейбол. България е част от надпреварата. Осемте отбора са разделени в две групи по четири. Първите два отбора от всяка група се класират за полуфиналите, където ще играят на кръст. След това ще има мач за 3-о място и финал. САМО ПОБЕДИТЕЛЯТ от квалификацията в Берлин печели квота за участие на олимпийските игри в Рио де Жанейро. Заелите 2-о и 3-о място отбори се класират за участие в последната световна олимпийска квалификация в Токио (Япония) през месец май. До този момент четири тима вече си осигуриха участие на Олимпиадата - домакинът Бразилия, САЩ, Италия и Аржентина.

я

*За победа с 3:0 или 3:1 гейма се дават по 3 точки. За победа с 3:2 гейма на победителя се дават 2 точки, а на загубилия - 1.