Левски счупи каръка!

Сините надиграха Добруджа 07 с 3:1 гейма

Мъжкият отбор на Левски Бол (София) надигра Добуджа 07 (Добрич) с 3:1 (17:25, 25:16, 25:22, 25:20), в мач от единадесетия кръг на Суперлигата, игран пред множество фенове в столичната зала Христо Ботев, съобщава bgvolleyball.com.

Така Сините счупиха каръка и записаха първа победа в шампионата, както и първи три точки в своя актив. Тимът на Добруджа пък отбеляза четвърта загуба, като със седем победи и 20 точки заема трето място във временното класиране.

През първия гейм на мача Добруджа успя да натрупа преднина още в самото начало, след като на сервис застана Велизар Чернокожев. Основното оръжие през първата част бе блокада, с която гостите успяха да спрат Йорданов, на чието място влезе Крачев. Добруджанци успяха да заддържат разликата и да спечелят с 25:17.

Вторият гейм Левски започна много по-силно, като успя да поведе със 7:2. Сините продължиха да поддържат преднината до второто техническо прекъсване, дошло при 16:10, след силна игра в защита и блокада. Изключително въодушевена игра от левскарите до края на гейма им позволи да го затворят с голяма разлика - 25:16.

Третият гейм започна точка за точка, но силни изяви от страна на Боян Йорданов и И Методи Ананиев дадоха нова преднина на Сините и те отново успяха да натрупат разлика, която да им позволи да го спечелят.

В четвъртия гейм двата отбора бяха равностойни до второто техническо прекъсване. След това силен начален удар и добра игра на Боян Йорданов даде преднина на Сините, които запазиха разликата да края на гейма. Добруджанци пък бяха разпиляни, а впоследствие предадоха фронта и Левски отново се поздрави с успех, като записа първа победа в първенството.

Реализатор за Левски стана Методи Ананиев с 18 точки. Боян Йорданов добави 17 точки за успеха.

За Добруджа най-резултатен бе Велизар Чернокожев с 14 точки.