Баскетболистките на "Берое" загубиха първата си домакинска среща

31-01-2016, 05:00

missoulian.com

starazagorautre

„Берое Стара Загора“ загуби при първото си домакинство от мачовете в първата петица на втория етап от баскетболната първенство в „А“ група за жени. Възпитаничките на Тодор Цветанов приеха шампиона „Дунав 8806“, бяха равностойни и след проблеми в началото и края на срещите загубиха с 64:72 точки, предаде Радио Стара Загора. Гостенките започнаха със серия от 9 безответни точки, която до почивката старозагорки успяха да намалят до 4 точки, за 32:36. В шестата минута на третата четвъртина от срещата отборът на „Берое Стара Загора“ успя да изравни до 47:47. До края обаче гостенките играха по-уверено и спечелиха. За победителките най-резултатна бе Александра Катич, отбелязала 17 точки. Радостина Димитрова реализира 16. За „Берое Стара Загора“ най-резултатна бе Милена Томова с 21 точки, а Лакийша Сътън отбеляза 14. В следващия кръг от първенството старозагорските баскетболистки ще гостуват на „Монтана 2003“.