Добруджа 07 победи Нефтохимик 2010 в Бургас

Гостите от Добрич спечелиха с 3:1

Добруджа 07 взе първия плейоф от полуфиналната серия на Суперлигата с 3:1 (25:21, 25:22, 19:25, 26:24) като гост на Нефтохимик 2010. Двубоят бе белязан с два жълти и един червен картон.

Мартин Пенев от домакините получи първото предупреждение за спор при 20:23 в първия гейм, затворен от Добруджа с ас - 25:21.

При 19:16 във втория гейм и гостите получиха жълт картон, но съумяха да обърнат и да вземат частта с 25:22.

Нефтохимик върна един гейм и спечели с 25:19.

В четвъртата част Димитър Маринков от Добруджа си изкара червен картон докато отборът му водеше с 10:6, което позволи на Нефтохимик да намали. в крайна сметка гостите успяха да спечелят с 26:24, с което поведоха с 1:0 победи. Играе се до три успеха от пет мача.

Мач №2 от тази серия е днес (23 март) отново от 18:00 ч в зала "Младост" в Бургас.