Хандбалистите на Добруджа подцениха НСА

03-04-2016, 21:02

DobrichUtre.bg

Обаче победиха

Представителният  отбор на Добруджа – мъже се наложи, макар и трудно, над съперника си – НСА в изтеглен мач от 18 кръг на А Хандбалната група. Срещата се игра от 13 часа в зала Русалка пред около 50-тина души, съобщи ИА Добруджа.
Георги Андреев заложи на вратаря Емил Иванов, Антон Петров, Златан Петров, Красимир Коев, Стилиян Стоянов, Станислав Добрев и Живко Георгиев. Гостите поведоха в първите минути на мача и успяха да доведат резултата до 5:1, но с две дузпи, изпълнени от Коев, вратарско спасяване и гол на Антон Петров – добруджанци изравниха, а после играта продължи гол за гол. Най-резултатен в тази среща бе Живко Георгиев, който отбеляза 6 гола, следван от  Илиян Илиев с 5 точни попадения и Антон Петров – също 5 гола. В началото на втората час на полето се появи тежката артилерия -  Джошкун Якубов и Веселин Станков, което даде минимално преимущество на домакините и те победиха с два гола разлика – 28:26. Явор Николов бе контузен в глезена, както и Илиян Илиев, но очакванията на треньорското ръководство са, че двете седмици почивка до следващия мач ще са достатъчни за отшумяване на контузиите.