Хандбалистите на „Локомотив” спечелиха купа „България”

11-04-2016, 13:28

ХК "Локомотив"

Мария Христова

Финалът беше с бургаския тим „Фрегата”

Хандбалистите от „Локомотив” - Горна Оряховица защитиха купа „България” за юноши ст. възраст М-16. Три дни Спортна зала „Спартак” гр.Хасково беше столица на българския хандбал.
Фортуна отреди за „Локомотив” в предварителната група да играе с отборите на „Асти” - Хасково, „Осъм” - Ловеч и „Спартак” - Варна. Първия мач срещу домакините отборът започна предпазливо. Играта вървеше гол за гол до 13-та мин. 6:6. Постепенно „Локо” наложи своя стил с добра защита и бързи атаки, вдигнаха се оборотите и резултатът не закъсня - 15:11 на почивката. Второто полувреме „железничарите” бяха по настойчиви пред гола и заслужено победиха с 38:23.
Във втория мач срещу връстниците от Ловеч нямаше изненади. Двата отбора се познават много добре. „Локо” наложи тотално надмощие и спечели с 32:14 (21:3).
През втория ден предстоеше третия мач, срещу варненския „Спартак”. Това беше и миналогодишния финал. Този сблъсък решаваше лидерството в групата. Много отговорност и желязна спортна дисциплина показаха горнооряховчани и до 6-та мин. водеха с 5:0. Тази разлика внесе спокойствие в отбора. Последваха добри отигравания и заслужена почивка при 14:4.
Второто полувреме „локомотивци” не се отклониха от верния коловоз и заслужено победиха с 28:19. Първо място в групата и полуфинал с „Левски” – гр. Левски.
Локомотивът вече беше набрал скорост и нямаше спиране до 10-та минута 6:0. На полувремето кратка почивка при 16:5 и отново на път. Второто полувреме „железничарите” преминаха транзит през гара Левски с 33:14. Финалът с бургаския „Фрегата” трябваше да реши на кой коловоз ще финишира „Локо”. Двата отбора започнаха много организирано в защита и поредица от пропуски в нападение до 7-ата мин. - 2:1 за горнооряховчани. Точно в тези минути последваха силни изяви на нашия вратар, спасявайки четири удара. Последва щурм към бургаската врата и заслужена почивка при 11:8. Второто полувреме локомотивът вдигна пара и обороти. Момчетата летяха и се приземиха на първи коловоз, за радост на екзалтираната публика с 31:19.
Героите, разплакали от радост треньорския тандем Галин Караджов и Йордан Димитров, са Г. Маринов, М. Николов, П. Павлов, Т. Калчев, Е. Синигеров, В. Георгиев, Д. Ахмедов, Н. Генов, Н. Гавраилов, Ив. Дачев, В. Даскалов, Кр. Стефанов, Р. Георгиев, М. Алеков, П. Николов, Вл. Йоргов и Л. Димитров.