Футболистите на Добруджа с трудна победа над Симитли

23-04-2016, 23:37

dobrichutre.bg

DobrichUtre.bg

В следващия кръг гостуват на Дунав

Добруджа записа трудна, но много ценна победа в борбата за оставане в Б група. Днес „жълто-зелените“ победиха с 1:0 последния в класирането Септември (Симитли). Мачът на стадион „Дружба“ започна изключително добре за домакините и те поведоха още в 6-та минута, съобщи ИА Добруджа. Николай Минков получи топката вдясно от вратата и с удар по диагонала вкара за 1:0. Последваха още чисти положения пред вратата на Септември. В 12-та минута Айтов от няколко метра стреля над вратата. Пет минути по-късно от идентична ситуация Георги Станчев с глава прати топката над вратата. Първото положение за гостите бе в 26-та минута, но Банков изби дара с глава на Каптиев. В 30-та минута Георги Станчев засече с глава центриране отдясно, но ударът му се отби в страничната греда. Няколко минути по-късно Костадин Ничев успя да направи почти невъзможното – от половин метър, прати топката над вратата. През втората част положенията пред вратата на гостите почти липсваха. Футболистите от Симитли от своя страна много по-често се задържаха в близост до наказателното поле на Добруджа и на няколко пъти бяха близо до изравняване. Най-критичната ситуация пред вратата на Николай Банков бе в 88-та минута, когато централният нападател на Септември Деян Христов с глава от няколко метра прати топката в аут. Гостите обаче имаха претенции, че при удара му с глава е бил блъснат от защитник на Добруджа. Реферът Георги Андреев обаче остана безмълвен.
Със спечелените днес три точки добричкият тим вече има 28 и се изкачи на 13-то място, изпреварвайки Спартак (Плевен) и изравнявайки се с Верея. В следващия кръг момчетата на Радо Димов гостуват на лидера в класирането Дунав.