17-05-2016, 10:09

freeimages.com

Bulgariautre.bg

Стеф Къри №1 и в продажбите

Оклахома Сити Тъндър победиха шампионите от Голдън Стейт Уориърс в първи мач от финалите на Запад. Гостите бяха пределно мотивирани да откраднат поне един мач от първите два двубоя, които се играят в Оакланд и изпълниха целта си още с откриването на серията. Въпреки изоставането с  13 точки на полувремето, Оклахома не се отказа и в крайна сметка се поздрави с победата с 6 точки разлика - 102:108. Кевин Дюрант игра малко над 45 минути и реализира 26 точки. Ръсел Уестбрук не остана по - назад и вкара 27 и раздаде 12 асистенции. За домакините най - резултатен както обикновенно бе Стеф Къри с 26 точки (6 от 14 от тройката), а Клей Томпсън наниза 25. Процента за стреба от тройката бе 36.7%, докато през редовния сезон "войните" минаха кота 40 - 40.3%. Мач №2 от серията е сряда срещу четвъртък сутринта българско време.