400 двойки взеха участие в "Купа Поморие - 2016"

Рекордният брой участници неимоверно покачи нивото на конкуренцията

За десета поредна година едно от най-грандиозните спортни събития в Поморие - националният турнир по спортни танци „Купа Поморие – 2016” събра многобройна публика и стотици състезатели от цялата страна. Този път турнирът събра рекорден брой участници - 400 двойки, които неимоверно покачиха нивото на конкуренцията.

Представянето в отделните категории бе стриктно следено от 33-ма съдии, идващи от 16 български града. По инициатива на организаторите, беше проведено явно оценяване за танцовите двойки, достигнали до финал.

Комисията в турнира „Изгряващи звезди” отреди първо място за новото попълнение в редиците на КСТ „Поморие” - Виктор Стаматов и Магда Николова при деца до 9 години. При тези до 11-годишна възраст първенци бяха Виктор Василев и Анджелина Кръстанова. Стилиян Николов и Гергана Велкова се качиха на най-високото стъпало при деца до 9 години в открития републикански турнир. При деца до 11 г. Давид Абрашев и Нанси Панайотова също спечелиха първото място, последвани от Борис Савов и Карина Венева.

Състезателите Саша Лакишев и Слава Данева заеха място в клас 15D (до 15 години). Данила Жиличев и Александра Генчева в клас 13C станаха втори, а Станислав Младенов и Изабел Иванова достигнаха до първа позиция в клас 18C.

Първи в клас 15С станаха Дейвид Йовчев и Елена Севастиянова, а Венелин Митев и Звездиана Буцева - шести. Захари Миланов и Памела Стойкова извоюваха второто място при латиноамериканските и при стандартните танци в клас 15B.

При младежите победители бяха Николай Колев и Екатерина Кратира на латина, и Франческо Балдели и Десислава Трифонова на стандарт.

Последвалият турнир за Купата на Поморие бе официално открит от заместник – кметът Илия Джингов, който пожела успех на всички участници. След сериозно оспорване  Купата остана в града, тъй като заслужено бе спечелена от поморийската двойка - Давид Абрашев и Нанси Панайотова – шампиони на България за 2015 г. и победители в конкурса „Десетте най-добри спортисти на Община Поморие” същата година.

Всички купи и грамоти бяха връчени от заместник-кмета на Община Поморие Илия Джингов и директора на дирекция Желязко Страволемов.