Бронз за Денис Атанасов

Това му донесе квота за старт в Чехия

В националния шампионат по планинско бягане, който се проведе в Сапарева баня, състезателят на СКЛА "Добруджа-99" Денис Атанасов спечели бронзов медал на 5 300 м. с денивилация +680 м. м - при юношите младша възраст с резултат 34.53 мин. Шампионската титла извоюва Владислав Тотев (СК "Стратеш Атлетик" Ловеч) с 34:33 мин., съобщава centersport.org.

С третата си позиция Денис Атанасов спечели квота за участие в Международна младежка купа – планинско бягане Янски Лазне (Чехия) на 25.06. В същата дисциплина Алиджан Али финишира 7-ми,а брат му 14-ти. Участие в първенството в взеха 70 атлети от цялата страна. Призьорите бяха наградени от кмета на Сапарева баня Калин Гелев и председателя на общинския съвет Иван Куьов. Градът ще е домакин на 11 септември на световния шампионат по планинско бягане