Япония разгроми България със 7:2

Отборът воден от Петев с тежка загуба

Българският национален отбор по футбол загуби катастрофално с 2:7 от Япония в полуфинал на турнира "Кирин къп" на "Тойота стейдиъм" в Нагоя. По този начин нашите "подобриха" негативния си рекорд на турнира - 1:5 от Шотландия.

Домакините буквално ни разпиляха още от самото начало на срещата. Родните национали играха слабо, без никаква идея и логичното се случи - паднахме тежко.

Шинджи Оказаки  изведе домакините напред в 4-ата минута с гол от явна засада. Минути по-късно Оказаки отново имаше възможност да се разпише, но тогава страничният съдия маркира засада.

Нашите пропуснаха най-доброто си положение за полувремето в 21-ата минута, когато Рангелов стреля с глава от точката за изпълнение на дузпа, но вратарят на Япония изби атрактивно с една ръка. Домакините вкараха втори гол в нашата врата в 26-ата минута, когато Кагава заби топката с глава в мрежата на Митрев с удар в обратния ъгъл (2:0).

Кагава отбеляза втория си гол в мача и трети в българската врата в 35-ата минута, когато получи подаване отдясно, Георги Терзиев изгледа топката, а Страхил Попов бе финтиран от Кагава, направил Митрев безпомощен за трети път (3:0). Йошида вкара четвъртия гол в мача в 38-ата минута с удар на празна врата, след като Моришиге му свали топката след балонно центриране (4:0).

Японците започнаха вихрено втората част и между 53-ата и 57-ата минута вкараха още два гола в българската врата дело на Йошида и Юсами.  Мишо Александров успя да вкара почетно попадение в 59-ата минута, след като бе изведен и преодоля технично японския вратар. Нашите стигнаха до още един гол в 82-ата минута, когато се разписа Ивайло Чочев.

Головете обаче не спряха. В 87-ата минута японците увеличиха на 7:2 след точно изпълнена дузпа на Асано, отсъдена за нарушение на Георги Терзиев. Малко след това и ние получихме право да изпълним дузпа, но Георги Миланов не успя да отбележи - ударът му беше отразен от вратаря Кавашима.

Така на финала на турнира ще играят Япония и Босна. Нашите и Дания пък ще премерят сили в спора за третото място.

ЯПОНИЯ: Кавашима; Нагатомо, Г. Сакай, Йошида, Х. Сакай; Хасебе; Хонда, Ендо, Киотаке, Кагава; Оказаки
Старши треньор: В. Халилходжич
БЪЛГАРИЯ: Божидар Митрев; Страхил Попов (62' Венцислав Василев), Александър Александров (46' Иво Иванов), Георги Терзиев, Живко Миланов; Светослав Дяков, Ивайло Чочев; Михайл Александров , Марселиньо (56' Георги Миланов),  Ивелин Попов (58' Стефан Велев); Димитър Рангелов
Старши треньор: И. Петев