Четвърто място на балканското в Бурса

06-06-2016, 16:13

ВК Марица

plovdivutre.bg

Двойката на Марица (Пловдив) Диана Малинова & Русена Сланчева завърши на четвърто място във втория турнир от Балканска верига 2016 по плажен волейбол.

В третия кръг от женската надпревара в Бурса Малинова & Сланчева загубиха от сръбската двойка Милена Матич & Мария Милошевич с 0:2 (16:21, 16:21) след 36 минути игра и попаднаха в потока на плейаутите.  Там те обаче успяха да надиграят изгряващите румънски звезди Адриана-Мариа Матей & Бята Вайда с 2:1 (22:20, 17:21, 15:13) за 52 минути и се класираха за полуфиналите.

В своя полуфинален сблъсък българската двойка отстъпи пред гъркините Анна Метенити & Анна Спану с 1:2 (13:21, 21:18, 11:15) за 48 минути.  До тайбрек се стигна  и в малкия финал, а Малинова & Сланчева отново бяха губещата страна – 1:2 (12:21, 21:19, 7:15) срещу турския тандем Мерве Незир & Есра Четин, оформено след 43 минути игра.

Другите две български женски двойки в Бурса завършиха на пето и на седмо място.  Ася Динова & Славина Колева преминаха през плейаутни победи с 2:0 (21:9, 21:9) над косоварките Вилдане Яшари & Назмие Ибрахими и с 2:0 (21:14, 21:12) над сънародничките си Светла Ангелова & Ирена Мишонова, за да заубят с 0:2 (20:22, 16:21) от Незир & Четин на последната права преди полуфиналите.  Преди да стигнат до мача си с Динова & Колева, Ангелова & Мишонова победиха с 2:0 (21:19, 24:22) гъркините Йоанна Парисаки & Димитра Манави в първия си плейаутен мач.

Шампионки станаха Матич & Милошевич след 2:1 (21:18, 18:21, 15:12) във финала срещу Метенити & Спану.

При мъжете България също зае четвъртото място в лицето на Николай Колев & Константин Митев.  Подобно на Малинова & Сланчева, те загубиха от сърбите Стефан Баста & Лазар Коларич с 0:2 (13:21, 19:21) в третия кръг от основния поток, но с плейаутна победа с 2:0 (25:23, 21:10) над турците Сакъп Каралъ & Енгин Йозбек се класираха на полуфинал.  Последваха полуфинална загуба с 0:2 (18:21, 14:21) от други представители на домакините - Хюсейин Мермер & Сефа Урлу, и поражение с 0:2 (13:21, 26:28) от гърците Димитриос Ниопас & Теодорос Пападимитриу в мача за третото място.  Другата българска мъжка двойка – Димитър Калчев & Тунчер Хайдаров, остана на 13-о място, след като отстъпи с 0:2 (17:21, 19:21) пред румънците Роберт Върлан & Лучиан Бъдичяну още в първия си плейаутен мач.

Победители при мъжете станаха Мермер & Урлу, след като във финала се наложиха над Баста & Коларич с 2:1 (21:13, 18:21, 15:13).

Българските плажни волейболисти обаче се оплакаха, че организаторите са променили програмата, отлагайки последните плейаутни мачове от събота вечерта за неделя сутринта, с което са дали повече време за почивка на турските двойки и са ощетили други отбори, сред които и Малинова & Сланчева и Колев & Митев.