Български сблъсък на пясъка във Вилнюс

10-06-2016, 17:37

cev.lu

plovdivutre.bg

Една българска двойка със сигурност ще влезе в топ 12 на европейския турнир по плажен волейбол за жени Сатълайт Вилнюс и това ще бъде победителят от днешния двубой между Диана Малинова & Русена Сланчева и Светла Ангелова & Ирена Мишонова.  Двата тандема излизат един срещу друг на втори корт в литовската столица в първи мач от потока на плейаутите, след като загубиха първите си срещи от основната схема днес следобед.

Двойката на Марица (Пловдив) Малинова & Сланчева започна добре в първия гейм срещу полякините Ягода Грушчинска & Дорота Стронг, но не успя да удържи преднината си и в крайна сметка загуби с 0:2 (14:21, 14:21) след 32 минути игра.

По същото време Ангелова & Мишонова отстъпиха пред испанките Естер Рибера & Амаранта Фернандес Наваро с 0:2 (15:21, 16:21) за 31 минути.