Пресцентър на Община Бургас

Екатерина Джутева

Иван Алексиев: Ставаме основни донори на "Нефтохимик"

Община Бургас е новият мажоритарен собственик на "Нефтохимик"

Убедителна победа с 4:1 срещу "Черноморец" - Балчик записа елитния "Нефтохимик" във втория си контролен мач от предсезонната подготовка на отбора, който пак се игра на стадиона в Българово.
Гостите изненадващо откриха резултата в 7-та минута, но до почивката бургаските футболисти направиха пълен обрат.
Точни бяха таранът Костадин Хазуров и централният защитник Костадин Велков с глава след асистенция на Любомир Божинов.
Иван Вълчанов, след подаване на Михаел Орачев, и Живко Петков оформиха през второто полувреме крайното 4:1.
Отборът на "Нефтохимик" игра в състав: П. Денчев, Сл. Шопов, С. Иванов, К. Велков, И. Малинов, Цв. Филипов, Ал. Александров, Л. Божинов, Б. Борисов, Г. Чакъров, К. Хазуров /Я.Георгиев, Я.Пехливанов, Д.Андреев, Ив.Вълчанов, П.Патев, М.Орачев, Кр.Илиев, Ем.Манев, М.Иванов, Ат.Чепилов, Ж.Петков/.
От 4 до 14 юли "Нефтохимик" ще проведе подготвителен лагер в Трявна. Там е следващият контролен мач на отбора на 6 юли /сряда/ срещу "Локомотив" Горна Оряховица.
От БФС обявиха официално  отборите, които получават правото да играят в така наречената Първа професионална лига/елита/ в родното първенство за сезон 2016/2017.
14-те тима са: "Лудогорец", "Левски", "Берое", "Славия", "Локомотив" Пловдив, "Черно море", "Ботев" Пловдив, "Пирин" Бл., "Монтана", "Дунав" Русе, "Локомотив" Горна Оряховица, "Верея" Стара Загора, ЦСКА и бургаският "Нефтохимик".