Кадър ВК Добруджа ТВ

DobrichUtre.bg

Първият мач на Добруджа е със Суворово

Другият отбор от Добрич - Интер победиха като гости с 1:0 Ботев (Нови пазар)

Добруджа започна с изразителна победа участието си в Североизточната трета лига. В първия кръг от шампионата „жълто-зелените“ победиха с 4:0 Суворово. Головата сметка за добричлии откри Кристиян Пешков в 11-та минута, след като се възползва от подаване на Симеон Симеонов от фаул. Отново Пешков бе точен в 20-та минута, след като на опразнената врата засече центриране на Стелиян Стоянов. В последните десетина минути на първата част гостите успяха да организират няколко атаки, като два пъти се налагаше намеса от страна на Николай Радимиров. В същото време реферът Веселин Гацев подмина две ситуации, при които добруджанци имаха претенции за дузпа. През втората част съдията от Шумен остана за трети път безмълвен при нарушение в наказателното поле на Суворово. В 58-та минута Стелиян Стоянов вкара за 3:0 след като засече добро центриране на Тодор Колев. В 66-та минута Стоянов повтори паса си за втория гол, като този път в опита си да пресече подаването към Пешков, защитникът на гостите Никола Найденов си вкара автогол – 4:0. До края на срещата победата на добруджанци можеше да стане още по-изразителна, ако не бяха пропуските пред вратата на Суворово.
Другият отбор от Добрич - Интер също започна с победа. Възпитаниците на Радо Боянов победиха като гости с 1:0 Ботев (Нови пазар).
Калиакра загуби у дома с 0:1 от Светкавица (Търговище), а Септември (Тервел) се наложи със същия резултат над Хитрино.

Източник:ИА Добруджа