Линда Зечири се класира за 1/8-финалите в Рио

Българката се наложи над поставената под номер 11 Кърсти Гилмор (Великобритания)

Българката Линда Зечири се класира за осминафиналите на сингъл на олимпийския турнир по бадминтон за жени в Рио де Жанейро.

Зечири се наложи над поставената под номер 11 Кърсти Гилмор (Великобритания) с 12:21, 21:17, 21:16 след 65 минути игра в решаващ мач за първото място в група "Д". Двубоят започна лошо за българката, която загуби първите седем разигравания, а след това допусна изоставане от 1:11. Зечири логично загуби първия гейм, но постепенно намери играта си.

Гилмор изглеждаше по-близо до победата при 16:14 във втората част, но с шест безответни точки българката реализира обрат. В решаващата трета част отново британката започна по-добре е поведе със 7:4, но след 10:10 Зечири направи поредица от пет точки и до края удържа преднината си.

Така на осминафиналите българката ще срещне Джи Хюн Сун (Република Корея).