ИА Добруджа

DobrichUtre.bg

„Добруджа” излиза срещу "Интер"

С голова фиеста, която ще се развихри през втората част

Очакваният с голям интерес двубой между Добруджа и Интер не оправда прогнозите за дерби, след като „жълто-зелените” разгромиха своя съперник с 7:1. Мачът беше равностоен само в първата третина, след което на терена имаше само един отбор – този на домакините.
Даниел Граматиков откри резултата в 34-ата минута след центриране от корнер. Ситуацията напомни първия гол от миналия кръг в Балчик, когато отново Граматиков надскочи всички и игра с топката, но я насочи в собствената врата. Днес капитанът се реваншира подобаващо – 1:0. Отново Граматиков изработи втория гол на добруджанци пет минути по-късно, след като бе оставен сам в наказателното поле на Интер. Вместо да стреля, бранителят пусна хитър пас към Кристиян Пешков, който бе съборен в наказателното поле миг преди да стреля и главният съдия Димитър Михайлов отсъди дузпа. Тодор Колев не сгреши при изпълнението – 2:0.
При този резултат двата отбора се оттеглиха на почивка, като нищо не предвещаваше головата фиеста, която ще се развихри през втората част.
В 61-ата минута Васко Боев получи чудесен пас в коридор от Петър Казаков и стреля покрай вратаря Неделчо Добрев – 3:0. В 70-ата минута и Емил Илиев записа името си сред голмайсторите – 4:0.
Отборът на Интер върна един гол в ответната атака чрез Марко Костич.
Малко след това дойдоха силните минути на Дейвид Флоров, който вкара два гола само за две минути. В 80-ата минута Васко Боев с второто си попадение оформи крайния резултат – 7:1.