България загуби от Сърбия с 1:3

Радослав Парапунов отбеляза 24 точки за нашите национали

Младежкият национален отбор до 20 години завърши на 8-то място на Евроволей 2016 U20, което се провежда в зала „Колодрума“ в Пловдив. Националите загубиха от Сърбия мача за третото място с 1:3 гейма.

България стартира много добре в двубоя и поведе с 8:4 при първата техническа пауза. Националите продължиха да трупат преднина и при второто техническо прекъсване резултатът беше 16:11 за момчетата на Владо Николов. Преднината се запази и „трикольорите“ взеха гейма след 25:20.

Във втория гейм Сърбия поведе при първото техническо прекъсване – 8:7. Българските национали обърнаха резултата с точка при втората пауза 16:15, след това обаче сърбите пак поведоха с 21:18 и в крайна сметка изравниха геймовете – 25:23.

Сърбите поведоха с 8:4 при първата техническа пауза в третият гейм. Националите намалиха преднината на Сърбия като тя стана две точки при втората техническа пауза – 16:14. Сръбските волейболисти взеха гейма след 25:23 и поведоха с 2:1.

В четвъртият гейм Сърбия дръпна сериозно след първата пауза 8:5. Втората техническа пауза дойде при 16:10 за сърбите. Сърбия спечели мача с 25:21 и съответно мача с 3:1.

Така националите завършиха на 8-то място в крайното класиране, а Сърбия на седмото.

Радослав Парапунов беше най-резултатен за нашите национали с 24 точки. Борис Буша отбеляза най-много точки за Сърбия – 21.