Равностоен първи мач между Добруджа 07 и ОАЕ

В първата контрола играна днес в зала Добротица в Добрич

Шампионите на България пропуснаха да победят националния тим на Обединените арабски емирства в първата от двете контроли, които двата отбора са договорили. Пред над 600 души, любители на волейболната игра от Добрич, момчетата на Мирослав Живков показваха на моменти характер, но в крайна сметка се наложи по-опитният от двата отбора- този на гостите. В отделните части резултатът бе : 32:30, 20:25, 28:26, 20:25 и 9:15 в тайбрека.
През първите два гейма за домакините играха: разпределителят Денимир Димитров, Трифон Лапков, Илия Петков, Мартин Мечкаров, Жулиен Георгиев, Алекс Грозданов и Николай Тодоров като либеро. В трети гейм Грозданов бе заменен от Светослав Арнаудов, а либерото Тодоров от Христо Христов, които и доиграха мача.
Като много успешен елемент в играта на добруджанци, видно от този мач, се очертава блокадата.
Днес решихме да разчитаме на този състав, в събота ще заложим на други момчета, каза за медийна група Добруджа ст.треньорът. Чуйте неговото изявление и това на Алекс Грозданов.
  Желязко Пеев и Емилиян Димитров са новите скаутмени на Добруджа 07.
Срещата на 24 септември е отново в зала Добротица, но с начален час 17.30.