Радио Стара Загора

starazagorautre.bg

"Розова долина" победи с 3:0 "Янтра" /Габрово/

Тимът на Георги Иванов-Гонзо продължава към 1/8 финалите

„Розова долина“ (Казанлък) отстъпи с минималното 2:1 от отбора на „Черно море“ (Варна). Срещата от 1/16 финалите в турнира за Купата на България се превърна в истински празник за казанлъчани, а близо 1000 души видяха на живо доброто представяне на своите съграждани.

През първата част „Розова долина“ логично бе по- прибрания отбор, което даде възможност на „моряците“ да владеят продължително време топката. Въпреки това, до сериозни опасности пред вратата на червените от град Казанлък не се стигна, съобщи радио Стара Загора.

Единствената интересна възможност през първото полувреме бе превърната в гол. Иван Коконов(Черно море) бе изведен с дълъг пас зад защитата на „Розова долина“ и с технично отиграване прати топката в мрежата на домакините.

През втората част „Черно море“ отстъпи инициативата. Положенията пред вратата на гостите се заредиха едно след друго. Единствено късметът и добрите изяви на вратаря на гостите не позволиха резултатът да бъде изравнен. Нелогично, с оглед на игровата ситуация, в 79-та мин. „моряците“ стигнаха до второ попадение, след като Валентин Йосков стреля отдалече, намирайки долния ляв ъгъл на вратата на „Розова долина“.

Попадението не отказа домакините, които в самия край на срещата получиха право да изпълнят 11 метров наказателен удар. Зад топката застана нападателят на домакините Емил Рачев, който с плътен удар отбеляза почетното попадение за „Розова долина“.

С победата тимът на Георги Иванов-Гонзо продължава към 1/8 финалите в турнира за Купата на България.