dobrichutre.bg

DobrichUtre.bg

Добруджа победи Доростол

Този път срещу Ботев (Нови пазар)

Добруджа победи с 4:0 Ботев (Нови пазар) в мач от седмия кръг на Североизточната трета лига. Мачът на стадион „Дружба” мина изцяло под диктовката на домакините. Резултатът беше открит в 26-та минута, след като Станимир Андонов засече центриране на Тодор Колев. Самият Колев покач на 2:0 в 40-та минута, след като получи около 40-метров пас от Казаков. Втората част започна по най-добрия начин за „жълто-зелените”. В 48-та минута Иван Иванов бе съборен в наказателното поле на гостите и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Тодор Колев, който не сгреши – 3:0. Само 3 минути по-късно капитанът Даниел Граматиков вкара при добавка с глава след като преди това топката се бе отбила в страничната греда. След четвъртото попадение последваха още редица чисти положения за гол, които обаче бяха пропилени от добричките футболисти. С пропуски се отчетоха Станимир Андонов, Дейвид Филипов, Кристиян Пешков, Стефан Иванов, Емил Илиев и Стилиян Стоянов.
Така от началото на сезона Добруджа записа трета домакинска победа с резултат 4:0. Във временното класиране отборът от Добрич продължава да е лидер със 17 точки.