Юношите на "Черноморец" с втора поредна победа

chernomorets

БургасУтре

"Черноморец" разгроми "Ропотамо"

Момчетата на Николай Кръстев надделяха с 5:2 над връстниците си от „Созопол”

Юношите старша възраст на „Черноморец 1919” постигнаха категорична победа и във втората си среща от шампионата на U19. След като преди седмица „акулите” победиха в своята първа визита „Карнобат” с 0:3, вчера на стадиона в бургаския квартал Ветрен те отново се поздравиха с успеха. Момчетата на Николай Кръстев надделяха с 5:2 над връстниците си от „Созопол” в среща от втория кръг.
Наставникът на бургазлии Николай Кръстев можеше да разчита на всички свои футболисти. "Акулите" доминираха през целия двубой, а първата част двата тима се оттеглиха при равен резултат 2:2. Гостите успяха да поведат в резултата чрез бившата „акула” Иван Стоянов в 6-ата минута. Малко по-късно обаче „Черноморец” изравни с гол на Виктор Янев, който засече центрираната топка с глава за 1:1. След 12 минути игра бургазлии стигнаха до пълен обрат. Завърналият се след контузия Димитър Дончев се разписа също след центриране за 2:1. В 22-та минута Димитър Илиев изравни след грешка в отбраната на „акулите”.
След почивката домакините наложиха тотален натиск и в 65-ата минута Радослав Иванов покачи. Първо ударът му бе избит от вратаря на гостите Петър Алексиев, но при добавката бе безпогрешен за 3:2. Три минути по-късно Илиан Пеев увеличи  преднината на 4:2, а в 77-та минута Радослав Иванов оформи крайното 5:2.
В следващия трети кръг на Областното първенство „Черноморец” гостува на „Ураган” /Бояджик/. Двубоят е на 29-и септември /четвъртък/ от 17:00 часа в село Кабиле.