Радосвета Симеонова е трета на Балканите

След успeшно бягане на маратона в София

Състезателката на СКЛА „Добруджа 99“ Радосвета Симеонова стана трета на Балканите в женския маратон. Това се случи в неделния ден на „Маратон София“, който тази година беше със статут на Балканско първенство и Държавен шампионат. Тя преодоля дистанцията за 2:56.29 часа, което й отреди седмо място в крайното класиране. Радосвета завърши най-напред сред българките, участващи в класическата дистанция, което я прави и републикански шампион. Победителка стана Белайнеш Игезу от Етиопия. Етиопката финишира за време 2:39.39 часа. Това е втори спечелен маратон за нея през тази година след този в Люксембург. Втора на 31 секунди завърши Агнес Чебет от Кения, а трета е Гелани Сенбете от Етиопия с време 2:43.11 часа.
Сладжана Перунович от Черна гора спечели титлата в балканския шампионат при жените с време 2:49:21.
Над 3000 човека стартираха в традиционния 33-и Софийски маратон. В масовия старт се пуснаха над 2000 любители на бягането, като имаше и доста деца. След малко бе даден и стартът на класическата дистанция 42 195 м. Символичният старт бе даден със специална тромба от Любо Ганев и спортния министър Красен Кралев.
Официални резултати от 33-ото издание на лекоатлетическия маратон на София при жените:
1. Белайнеш Игезу (Етиопия) - 2:29.39 часа