dobrichutre.bg

DobrichUtre.bg

Хандбалистите на Добруджа биха НСА

Вчера добруджанци победиха безпроблемно НСА в отложен мач

След като вчера хандбалистите на Добруджа победиха безпроблемно НСА в отложен мач от първи кръг, днес те надиграха в зала Русалка и непретенциозния тим на Осъм от Ловеч, които са постигнали до този момент едва 2 победи от 5 мача и се намират на предпоследното 9-то място във временното класиране. Георги Андреев бе дал почивка на един от най-опитните си играчи – Йордан Михайлова, но в групата за днешния мач  попадна Красимир Коев.
Гостите откриха първи своята голова сметка, но успяха да реализират едва 7 попадения през първата част, за разлика от добруджанци, които вкараха 16 гола.
В началото на второто полувреме при резултат 20:9, играчите на Осъм  се мобилизираха и с няколко бързи контраатаки нанизаха 5 безответни гола във вратата на домакините за 20:14. Мачът продължи гол за гол до 25:17, когато гостите успяха да намалят разликата до 5 гола (25:20) Антон Петров пропусна да отбележи дузпа, а двама играчи на гостите бяха изгонени за по 2 мин.  и на терена останаха едва 4-ма състезатели от гостите, като добруджанци се възползваха от численото си преимущество и отбелязаха два гола чрез Илиян Илиев и Михаил Нейчев. В крайна сметка срещата завърши при резултат 34:30. Най-много - 6 гола в този мач отбеляза Антон Петров, по 5 гола записаха Михаил Нейчев, Илиян Илиев и Александър Димитров. Златан Петров наниза 4 точни попадения, Красимир Коев – 3, Стилиян Стоянов и Стефан Евтимов по 2, а Мирослав Симеонов и Илиян Денев – по 1 гол.
  В момента Добруджа е на трета позиция във временното класиране с актив от 10 т.

Източник:ИА Добруджа