Веселин Иванов със сребро от Световното по бойно самбо

България спечели общо 9 медала

Старозагорецът Веселин Иванов спечели сребърен медал на Световното първенство по самбо и бойно самбо, на което страната ни бе домакин.

Надпреварата се проведе в столината зала "Арена Армеец" като България спечели общо 9 медала - 1 златен, 4 сребърни и 4 бронзови, което ни отреди и второ място в отборното класиране след състава на Русия.

Иначе в мача за титлата в категория до 62 килограма в бойното самбо Веселин Иванов отстъпи в много драматичен мач от представителя на Русия Рустам Талдиев. Срещата премина през редица обрати, но в края руснакът успя да отмъкне победата и по този начин лиши родния ни национал от възможността да дублира световната си титла, която спечели през миналата година в Казабланка (Мароко).