Успешен старт на балчишкия екипаж в трансатлантическа регата

Успешен старт на балчишкия екипаж в трансатлантическата регата Atlantic Rally for Cruisers 2016

Регатата стартира официално тази неделя от началната точка - испанския град Лас Палмас на Канарите. Платна в океана вдигнаха 216 лодки, от които 34 са в рейсинг класа, съобщава радио Варна. В подклас С балчиклии, които са на борда на яхтата „Blue Magic” под френски флаг, заемат 5 място във временното класиране към днешна дата. В тази дивизия се състезават 13 лодки. В общото подреждане също стоят добре, като се има предвид, че са за първи път в океански води – към момента са на 93-а позиция.

В елитното състезание участват близо 300 лодки. Крайната точка е пристанищният град Родни бей на остров Санта Лусия, Карибите.Други над 70 яхти потеглиха по-рано, на 6 ноември, по маршрута през остров Кабо Верде.

Очаква се около 7 декември балчиклии да финишират, амбицирани за челните места. Днес те плават югозападно със 7,7 възела при възможности на яхтата да развие 13-ет при подходящи условия.Официалният финал на престижната регата ще бъде в средата на декември.