Шахматен клуб „Пловдив“

plovdivutre.bg

Шах клуб Пловдив организира втори мемориал инж. Красимир Сапунов

Турнирът се проведе в седем кръга

На 27.11.2016г. за втора поредна година се проведе международен шахматен турнир „Мемориал инж. Красимир Сапунов“. Турнирът се проведе в седем кръга, по правилата на ускореният шах, в две групи - група – „А“ – за мъже и жени и група „Б“ за деца до 6, 8 и 10 години. Общият награден фонд, осигурен от инж. Пламен Сапунов – за който се бориха участниците в различните възрастови групи възлизаше на стойност 1500 лв. Отделно победителите получиха Купи, а децата – медали и шахматни списания.
Шахматният мемориал се проведе в памет на майстор на спорта Красимир Сапунов - дългогодишен шахматен деятел с основна заслуга за възраждането на детският шахмат в гр. Пловдив. Усилията на инж. Сапунов не са напразни и доказателство за това в днешно време са броят участници в турнира – общо 128 участника от които 80 деца на възраст до 14г. и 48 юноши, девойки, мъже и жени.
Ето и призьорите в турнира който бяха наградени от трите внучки – Румяна, Красимира и Деница Сапунови, както и сина и дъщерята на инж. Красимир Сапунов – Пламен и Екатерина.
Безапелационен победител до 6г. – Димитър Димитров /ШК Пловдив/, втори Йоан Нотев, трети Андрей Иванов /ШК Пловдив/
Момичета 6г. – първа Ралица Аршинкова /М.Тал Червен бряг/, втора Дария Мирчева /ШК Пловдив/, трета  Димитра Начева /Ан Пасан София/
Момчета до 8г. – с злато се окичи Георги Седмаков /ШК Пловдив/, втори Иван Иванов /ШК Бургас 64/, трети Александър Чорбаджийски /ЦСКА Сф./
Момичета до 8г. – първа е Нора Рашева /Шах 21 Плевен/ втора Габриела Зънгарова /ШК Пловдив/ и трета Елена Радулска /ШК Чесбомб/ , шеста Симона Лукова /ШК Пловдив/
Момчета до 10г. – победител в турнира – грабнал малката купа и таблет – Есат Рамаданов /ШК Асеновец/, втори Борислав Минков/Локомотив Пд/, трети Драгомир Вълчев /ШК Пловдив/,представителите на домакините Преслав Минев и Александър Каров/ШК Пловдив/заеха пето и шесто място.
Момичета до 10г. – златото заслужено спечели Ирина Петкова /ШК Пловдив/, Дария Георгиева /Шах 21-Плевен/, трета е Яна Драганова, четвърта Василена Петкова/ШК Пловдив/
В големият турнир Купата и голямата награда грабна мм Владимир Петров, следван от Георги Филев, Иван Колев, Любомир Данов, мм Валентин Панбукчян, Петър Чираков, при жените първа е Цвета Василева.
Организаторите от „Шахматен клуб Пловдив“ благодарят за подкрепата на всички участници във вторият международен шахматен турнир „Мемориал инж. Красимир Сапунов“.