Ясна финалната четворка на турнира "Иван Николов" 2016

В предварителната група В волейболистките на ЦПВК станаха първи

Отборите на ЦСКА „Левски“, „Звезди 94“ и ЦПВК се класираха за финалната четворка на коледния турнир за купа „Иван Николов“ 2016, който е за момичета, родени 2002/2003 година. Това стана ясно след втория ден на ХХ юбилейна надпреварата, която се провежда в залата на 81 СУ „Виктор Юго“ в квартал „Младост“, с участието на осем отбора.

В предварителна група А тимовете на „Левски“ и „Звезди 94“ постигнаха втора победа, като „сините“ се наложиха чисто над „Ботев“ (Ихтиман) с 3:0, а „звездите“ надиграха „Локомотив 1929“ също с 3:0 гейма.  Двата отбора са без загуба, като в третия ден на турнира, 16 декември, петък те ще определят в директен двубой от 11:30 ч първенеца и втория в групата, от което зависи разпределението на полуфиналите. На трето място в групата завърши тимът на Ботев, с една победа, като представителките на Ихтиман ще спорят за 5/6 място в крайното класиране. Последен се нареди „Локомотив 1929“, който ще спори за 7/8 място.

В предварителна група В първенец стана тимът на ЦПВК, който надигра ЦСКА с 3:1 (26:24, 26:28, 25:22, 25:22) и завърши без загуба. След поражението „червените“ заеха втора позиция в класирането. Двубоят бе изключително оспорван и изпълнен с емоции, което се отрази на двете страни. Армейките обаче показаха колеблива игра още в сутрешната среща срещу „Славия“, в която победиха трудно с 3:1 гейма. В следобедната битка те не успяха да се отърсят от напрежението, което им повлия на играта. От своя страна представителките на ЦПВК дадоха максимума от себе си, като сътвориха чудеса от храброст и успяха да преклонят съперника.

В група В единствената въпросителна остава около това кой ще завърши на трета и кой на четвърта позиция, като в директен двубой излизат „Славия“ и „Академик“ на 16 декември от 10:00 ч.

Така единият полуфинал на надпреварата вторият в класирането на група А - ЦСКА ще излезе срещу победителят от двубоя „Левски“ – „Звезди 94“ от група В, а във втория полуфинал първенецът в група А - ЦПВК ще играе със загубилият от същата среща в другата група. Двата полуфинала са на 16 декември, петък,  от 14:00 и 15:30 ч.

Резултати от втория ден на турнира "Иван Николов"