Момичетата на Марица спечелиха турнира от Скаут лигата без загуба

С три победи от три мача, отборът на Марица (Пловдив) спечели първия си за сезона турнир от волейболната Скаут лига за момичета до 15 години

С три победи от три мача, отборът на Марица (Пловдив) спечели първия си за сезона турнир от волейболната Скаут лига за момичета до 15 години. В надпреварата в Казанлък този уикенд възпитаничките на треньорката Атанаска Никифорова загубиха само един гейм.

В зала Багира Жълто-сините започнаха с чиста победа над връстничките си от Арда (Кърджали) с 3:0 (25:8, 25:12, 25:10). Последва тригеймов успех и срещу Раковски (Димитровград) – 3:0 (25:17, 25:10, 25:12).

Домакините от Казанлък Волей (Казанлък) също надиграха тези два тима с по 3:0 в съботния състезателен ден и така в неделната сутрин Розите и пловдивчанки се изправиха един срещу друг в един де факто финал на турнира. Марица загуби само втората част от този двубой и след 103 минути игра се наложи с 3:1 (25:21, 18:25, 25:19, 25:18), за да триумфира като победител в турнира.

Раковски завърши на трето място след четиригеймов успех срещу Арда.