Волейболистките на "Левски" триумфираха с купа

Отборът на "Левски" спечели юбилейното ХХ издание на коледния турнир по волейбол

Отборът на "Левски" спечели юбилейното ХХ издание на коледния турнир по волейбол „Иван Николов“, който бе за момичета, родени 2002/2003 година. Надпреварата се проведе в залата на столичното 81 СУ „Виктор Юго“ в квартал „Младост“, като в битката се впуснаха осем отбора, които играха в продължение на четири дни, информира БФВолейбол.

На финала волейболистките на „Левски“ победиха „Звезди 94“ с 3:0 (25:10, 26:24, 25:17) и триумфираха с Купата, а домакините от "Звезди 94" завършиха със сребърните отличия.

Финалната битка на турнира се радваше на голям интерес, като над 200 зрители наблюдаваха мача, а залата бе тясна за всички фенове и гости. Множество волейболни легенди наблюдаваха финалните двубои  на младите волейболистки, като треньорът на жените Иван Сеферинов, помощник-треньорът в щаба на жените Николай Иванов, треньорът на девойките под 20 години Димо Тонев, помощничката му Ваня Соколова, Димитър Златанов, Таня Гогова и много други.

Най-оспорван бе втория гейм, в който „звездите“ затрудниха максимално сините, но младите левскарки не позволиха обрати и надделяха с 26:24. В третата част те отново доминираха и затвориха мача с чиста победа.

В спора за трето място на турнира тимът на ЦСКА надигра ЦПВК с 3:0 (25:16, 25:18, 25:21 ).

Волейболистките на ЦСКА завършиха с бронзовите отличия в турнира

Така „червените“ завършиха с бронзовите отличия, а представителките на полицейския клуб приключиха на четвърта позиция в крайното класиране.

В спора за 3-4 място ЦСКА надигра ЦПВК с 3:0 гейма

В спора за 5/6 място тимът на „Славия“ надигра след петгеймова драма „Ботев“ (Ихтиман) с 3:2 и взе пето място, а представителките на Ихтиман останаха шести.

"Славия" се наложи над "Ботев" с 3:2 гейма

В спора за 7/8 място отборът на „Локомотив 1929“ се наложи над „Академик“ с 3:0 и приключи на седма позиция, а представителките на "Академик" оформиха осмицата на турнира.

"Локомотив" победи "Академик" с 3:0 гейма