Ангел Радилов - Добрич Утре

DobrichUtre.bg

Наградиха най-добрите спортисти на Добрич за 2016 година (снимки)

Спортист №1 за 2016 г. е борецът Драгомир Стойчев

На официална церемония в УСШ "Изида" днес зам. кметът „Икономическо развитие и европейски фондове“  Росица Йорданова връчи наградите на най – добрите спортисти на Добрич за тази година. За първи път тази година награди получиха изявени таланти от града, спечелили призови места, както и хора с увреждания, участвали в европейски и международни състезания. Спортист на Добрич за 2016 г. е борецът  Драгомир Стойчев. Той е състезател на клуб „Добруджански юнак“, национален състезател, шампион на България, трети на олимпийската квалификация, девети на европейското първенство. На второ място е определена Даяна Димитрова, на 16 години. Младата надежда спечели първото място на Европейското първенство по вдигане на тежести за състезателки до 17 години в категория до 44 кг., като постави европейски рекорд на изтласкване. През тази година състезателката на СКВТ „Добрич“ спечели титлите на държавното лично и отборно първенство за жени до 48 кг. Най-резултатният спортист на волейболния отбор „Добруджа 07“ Жулиен Георгиев е трети в класацията.  През тази година волейболистът стана шампион на България, игра финал за купата, записа победа в Шампионската лига, бе основен играч на националния отбор за волейболисти до 23 години. В десетката на най-добрите спортисти са избрани още Пеньо Пенев от карате клуб „Самурай“, Радосвета Симеонова от СКЛА „Добруджа – 99“, капитанът на ХК Добруджа Илиян Илиев, Йордан Атанасов от СКВТ „Добрич“, Юндер Бейтула от СКВТ „Добруджа“, гюлетласкачът Галин Костадинов от СКЛА „Добрич“ и боксьорката Аслахан Мехмедова от БК „Добруджа“. За трети пореден път мъжкият състав на ВК Добруджа 07 бе определен за отбор на годината в Добрич. Волейболният отбор заслужи първото място в класацията след историческата първа титла, финала за купата на България, дебюта в Шампионската лига и победата в нея над холандския първенец Абиант Ликургус (Грьонинген). Втори в класацита е мъжкият отбор на ХК Добруджа. Жълто-зелените спечелиха бронзовите медали в мъжката А хандбална група, класираха се трети за купата на България и записаха рекордно 12-то поредно участие в евротурнирите. Третото място е за мъжете на карате клуб Самурай - шампиони от държавните първенства на ката. От изявените спортни таланти на Добрич на първо място е шахматистът Момчил Петков от клуб "Енергия 21" с треньор Тодор Спиров Тодоров. Момчил е шампион на България и на Европейския съюз за деца до 12 години, бронзов медалист от световното първенство за ученици до 11. Втори в тази класация е Следва Тулчан Мехмед от карате клуб "Самурай" - европейски шампион за деца до 12 години, първи на ката в България индивидуално и отборно. Трети е Стилиян Иванов от СКВТ "Добрич" - шампион на България и пети на Европейското първенство по вдигане на тежести за кадети до 15 години, като в движението изхвърляне стана втори. Грамоти получиха Кристиян Димитров - борба, Ашкън Исмаил Алим - бокс, Димитър Янков - вдигане на тежести, Селин Ахмед - лека атлетика, Данаил Иванов - карате, Максим Михайлов и Станислава Сарандева - плуване. Община Добрич тази година реши да бъдат удостоени с награди и спортистите с увреждания, с призови места. Това са: световният шампион по борба за състезатели с увреден слух Панайот Димитров, Милена Тодорова - 13-та на параолимпийските игри в Рио в дисциплината спортна стрелба, Олег Темелков - плуване и вдигане на тежести, Петър Янаков - спортна стрелба, Васил Радков - тенис на маса, Мустафа Мехмедалиев и Ивелин Милев - канадска борба.

Галерия от снимки можете да разгледате тук.