„Берое Стара Загора“ с нова победа над „Кралево“

В елиминациите ще се играе до два успеха от максимум три мача

„Берое Стара Загора“ изигра последният си мач за годината в Адриатическата лига. Старозагорки гостуваха на „Кралево“ в Сърбия и победиха със 79:66. Те превъзхождаха от първите минути, натрупаха аванс от 10 точки, който до почивката набъбна до 20. След паузата отборът от Сърбия заигра по-организирано в защита и намали преднината на „Берое Стара Загора“ на 10 точки. Това обаче не бе достатъчно за крайния успех и „Берое Стара Загора“ победи. Моник Рийд допринесе за победата с 20 точки, а 17 добави Келиндра Закъри. За домакините Анделина Радевич отбеляза 15 точки, а Анджови Ахоефа 12. След тази победа „Берое Стара Загора“ приключи на първо място в груповата надпревара на група „А“, с актив от 7 победи и 1 загуба. В следващия етап възпитаничките на Таня Гатева ще играят с отборът, завършил четвърти в група „Б“. Това ще бъде един от съставите, „Бадел 1962“ или „Цървена звезда“. В елиминациите ще се играе до два  успеха от максимум три мача.