Тетевен взе само гейм от шампионите (видео)

DobrichUtre.bg

Очаквана победа на Добруджа 07 над Арда (видео)

Добруджа 07 скочи на трето място в Суперлигата

Победата върна добруджанци на трето място с актив от 36 т.

Добруджа 07 победи с 3: 1 Тетевен в собствената им зала в последен мач от 16 кръг на Суперлигата. В отделните части 25:20, 25:27, 25:23 и 25:18
Не повече от 20 души фенове придружаваха отбора, но успяха да надвикат тетевенската публика и бяха стабилна опора за момчетата от Добрич.
През първата част играта се развиваше равностойно до първото техническо прекъсване 8:7, след което гостите от Добрич натрупаха преднина след успешни блокади на Илия Петков, Алекс Грозданов и Денимир Димитров.
Във втория гейм ситуацията се повтори и когато всички очакваха гостите да приключат, след като водеха с 24:20, домакините успяха не само да изравнят, но и да спечелят гейма с 27:25. В другите две части шампионите бяха убедителни и не позволиха повече изненади. 20 т. за победата отбеляза Жулиен Георгиев, 17 т. добави Д.Маринков, а 9 т. Денимир Димитров. Топ реализатор с 22 т. Емилиян Мирчев от тетевен.
  Победата  върна  добруджанци на трето място с актив от 36 т.