Избрани Новини
2100 изпълнителни дела образува ТД на НАП Пловдив за месец
07-02-2017, 11:38
Снимка:plovdivutre.bg архив
Автор:plovdivutre.bg
Още по Темата:537 изпълнителни дела образува НАП - Плевен за месец
8000 изпълнителни дела образува НАП за месец
Земеделски производители водят класацията за 2016 г. в НАП в Русе за най-големи данъкоплатци
От НАП съветват своите клиенти до 7 дни да погасяват задълженията си
2100 длъжници с неплатен ДДС и други данъци от края на 2016 г. вече са в процедура по събиране с изпълнително дело, съобщават от ТД на НАП Пловдив. При всички тях има неплащане за повече от 2 месеца. Агенцията e стартирала кампания по изпращане на съобщения за доброволно плащане в 7-дневен срок. Такива кампании ще се провеждат всеки месец.
От НАП препоръчват всяка фирма или физическо лице периодично да проверява онлайн за задължения, дължими към НАП и предадени от други институции, както и за образувано изпълнително дело. Това става с безплатния персонален идентификационен код (ПИК) и с електронен подпис (КЕП) в Портала за е-услуги на НАП.
От НАП съветват своите клиенти до 7 дни да погасяват задълженията си, както и да осъществят незабавен контакт с публичен изпълнител, ако вече е образувано дело. Това е необходимо, тъй като плащанията по делото трябва да се направят по друга банкова сметка на НАП. В случай на финансови затруднения длъжникът може да предостави обезпечения и да обсъди с публичния изпълнител възможност за краткосрочно погасяване на дълга на части.
На разположение на гражданите всеки делничен ден от 9 до 17,30 часа са дежурни публични изпълнители за Пловдив на ул. „Скопие“ №106 блок 2, а в останалите офиси на ТД на НАП Пловдив, в салоните за обслужване в обособените приемни стаи към дирекция „Събиране“.
През 2016 година в следствие на принудително събиране на публични задължения, в НАП Пловдив са проведени 354 търга с тайно и явно наддаване, от които са събрани повече от 6,5 милиона лева. Към тази крайна мярка се пристъпва спрямо лица, които не плащат доброволно своите задължения, не са предложили ред за погасяването им или не спазват поетите ангажименти.
„За лицата, които не платят своевременно дължимите публични вземания, ще бъдат предприети предвидените в ДОПК принудителни способи за събиране, запор на банкови сметки, на работната заплата, както и запор на автомобили и възбрана на недвижими имоти с последваща продажба. Това са мерки, които клиентите на НАП могат да избегнат, чрез плащане в срок на дължимите данъци и осигуровки.“ коментира директорът на дирекция „Събиране“ Юлия Ставракева.
Топ Новини