По-опитният Нефтохимик се наложи над младоците от Добруджа 07 (видео)

В отделните части 25:22, 25:18, 22:25, 16:25 и 10:15

Добруджа 07 и Нефтохимик си поделиха по два гейма, а в тайбрека по-опитните играчи на Петър Дочев се наложиха над младите момчета от Добрич. В отделните части 25:22, 25:18, 22:25, 16:25 и 10:15.
По време на първата част добруджанци изненадаха с добра игра именитите си съперници и поведоха с 5 точки при първото техническо прекъсване (8:3). Инициативата остана до края на гейма в ръцете на домакините и те го затвориха при 25:22.
Добруджа 07 успя да запази самообладание и успешните изяви на Маринков и компания продължиха, за да се стигне до още по-категоричното 25:18 във втората част.
В трети гейм добруджанци отново започнаха добре, поддържайки комфортна преднина от три точки, която се запази  до второто техническо прекъсване –(16:13), но няколко грешки при сервис и атака доведоха до изравняване 22:22 и гейм за гостите при 22 :25.
В четвъртата част предимството на играчите от Бургас бе категорично. Те поведоха в резултата и не допуснаха да бъдат застигнати, а Добруджа успя да отбележи едва 16 т. (16:25)
Психологическото предимство по време на тайбрека бе на страната на бургазлии и те не пропуснаха да се възползват от това, независимо, че заради червен картон на Валентин Братоев Добруджа 07 получи точка за 7:7. Смяната на игралните полета се извърши при 7:8, а бившите и настоящи национали затвориха тайбрека при 10:15. Жулиен Георгиев, който отбеляза 21 т. се превърна в топ реализатор на мача. Николай Николов от гостите постигна 16 т. 6 блока направи ИлияПетков, 5 добави Алекс Грозданов. По три аса си поделиха Трифон Лапков и Жулиен Георгиев.
В началото на мача Георги Братоев дари плик със сумата от 350 лв.на организаторите от Фенклуба за лечението на 18-годишния Божидар.

Източник:МГ Добруджа