"Берое" разгроми "Балкан" с 26 точки

Днес предстои жребият за Купата на България

Баскетболният "Берое" постигна десета победа в Националната баскетболна лига. Момчетата на Любомир Минчев биха убедително "Балкан" Ботевград с 26 точки разлика - 87:61 пред около 350 зрители в общинската спортна зала в Стара Загора. С успеха беройци се утвърдиха на третото място в класирането с актив от 10 победи и 6 загуби, съобщава Радио Стара Загора.

Двубоят започна равностойно, но в края на първата част беройци водиха с 26:18. На полувремето домакините качиха разликата с още 2 точки - 44:34. През второто полувреме на терена имаше само един отбор и гостите от Ботевград можеха да инкасират още по-голяма загуба.

Най-резултатни за "Берое" бяха Брандис Райли Рос и Степан Тесия с по 15 точки, по 13 вкараха Омари Гудул и Шейн Гибсън.

В понеделник предстои жребият за Купата на България. "Берое" ще бъде поставен в него, заедно с отборите на "Лукойл Академик", "Академик" Пловдив и "Рилски спортист". Тези 4 отбора ще могат да се паднат на 1/4 финал срещу "Балкан", "Спартак" Плевен, "Черно море" и "Ямбол".

Турнирът на националния трофей ще се проведе в Пловдив от 16 до 19 февруари в зала "Колодрума".