„Етър” на финал на „Балчик къп” след 3:0 над „Калиакра”

14-02-2017, 17:38

община Велико Търново

Мария Христова

Голов дебют за „виолетовите” направи опитният нападател Димо Атанасов

„Етър” взе класическа победа с 3:0 над „Калиакра”, който замени „Добруджа” в турнира „Балчик къп”. Победата прати „болярите” на първото място в групата и те излизат във финала на турнира срещу „Витоша” (Бистрица) на 17 февруари от 12:00 ч. в Балчик.

Голов дебют за „виолетовите” направи опитният нападател Димо Атанасов, а два гола добави юношата на клуба Бранислав Ботев. Още в 12-ата минута падна първото попадение, след като Георги Кременлиев отдясно с шпагат намери Димо Атанасов и той прати топката в мрежата на съперника – 1:0. Етърци продължиха да имат игрови превес и можеха да удвоят в 40-ата минута, когато спечелиха правото на дузпа за събаряне на Явор Генчев, но Тодор Колев пропусна от бялата точка. Малко след това и самият Генчев направи пропуск от отлична позиция.

През второто полувреме етърци продължиха да бъдат по-активният отбор, като авторът на първото попадение Димо Атанасов също пропусна сам срещу вратаря. В 82-ата минута юношата Бранислав Ботев вкара за 2:0, като това бе негов втори гол в подготовката. Третото попадение отбеляза отново той в самия край след центриране на Явор Генчев.

Треньорът Станислав Генчев даде почивка на доста от основните играчи, които ще излязат за етърци на финала в петък.

„Етър”: Ивайло Петков, Георги Кременлиев, Мартин Николов, Станислав Генчев, Симеон Иванов, Илиян Трифонов, Митко Плахов, Явор Генчев, Димо Атанасов, Тодор Колев, Бранислав Ботев (Тони Маречков, Михаил Минков, Денислав Мицаков).