Добруджа 07 прати Левски във ваканция

Шампионите не дадоха нито гейм на сините, Спас Байрев пропусна мача в зала Универсиада

Шампионите от Добруджа 07 (Добрич) се класираха за полуфиналите в Суперлигата, след като приключиха четвъртфиналната серия срещу Левски София още след втория мач, игран тази вечер в зала "Универсиада".

Добруджа 07 спечели с убедителното 3:0 (25:18, 25:20, 25:22) и приключи серията с 2:0 победи, като не даде нито гейм на "сините".

Така момчетата на Мирослав Живков ще срещнат ВК Монтана в полуфиналите, а за Левски сезонът приключи.

Треньорът на "сините" Петър Шопов не можеше да разчита на един от основните си нападатели Спас Байрев, който отпадна от групата в последния момент по технически причини.

В първия гейм след серия от сервис на Димитър Маринков Добруджа 07 успя да направи солидна преднина, която запази, за да поведе с 1:0 след 25:18.

Във втората част отново серия на Маринков от сервис позволи на добричлии да поведат с 5:2, но този път играчите на Левски София съумяха да изравнят (9:9). Отново Димитър Маринков с ас даде преднина от 11:9 за Добруджа 07, но след това "сините" изравниха за пореден път. Момчетата на Петър Шопов обаче допускаха повече брак и в крайна сметка след ас на Трифон Лапков за 25:20 Добруджа 07 поведе с 2:0 гейма.

В третата част Добруджа 07 поведе с 4:0, преднина, която се оказа достатъчна, за да се стигне до 3:0 гейма след 25:22.

Отборът на Добруджа 07 превъзхождаше съперника си най-вече на блокада (10:1 точки), а Трифон Лапков отбеляза 15 точки (2 аса, 3 блокади, 59 % в нападение). За Левски Симеон Александров се отличи с 13 точки (1 ас, 43 % в атака).

Стартови състави:

Левски София: Николай Манчев - Гордан Люцканов, Теодор Богданов (капитан) - Александър Кордев, Симеон Александров - Мартин Павлов, Ивайло Лалов (либеро);

Старши треньор: Петър Шопов

Добруджа 07: Христо Енков (капитан) - Жулиен Георгиев, Димитър Маринков - Трифон Лапков, Алекс Грозданов - Илия Петков, Димитър Матеев (либеро);

Старши треньор: Мирослав Живков

Източник: BGvolleyball.com