Ново поражение на „Берое Стара Загора“

В следващия кръг старозагорки ще гостуват на „Монтана 2003“

Загуба със 78:95 точки претърпя „Берое Стара Загора“ в среща от женското баскетболно първенство. Старозагорки приеха „Хасково 2012“ и не успяха да се противопоставят на гостенките, съобщава радио Стара Загора. След равностойни първи минути до края на първата четвърт отборът на „Хасково 2012“ натрупа аванс, който до последната сирена на двубоя се увеличаваше. Отлична стрелба и по-добра игра в защита помогнаха на гостенките срещу доста уморения след три мача за 4 дни отбор на „Берое Стара Загора“. Старозагорки играха полуфинал и финал в Адриатическата лига в събота и неделя, пътуваха от Подгорица, Черна гора, до Бургас, където във вторник загубиха от „Нефтохимик 2010“ в третия мач и тази вечер изиграха четвърти. Сиера Уорън получи контузия в ръката и през второто полувреме не игра. От победителките Радостина Димитрова бе най-резултатна и отбеляза 29 точки. Толкова реализира Моник Рийд за „Берое Стара Загора“. В следващия, 19 кръг от първенството на жените старозагорки ще гостуват на „Монтана 2003“. Тази среща е насрочена за 28 март от 18.30 часа.