Добруджа с минимална победа над Светкавица (видео)

13-04-2017, 09:59

Кадър: Добруджа ТВ

dobrichutre.bg

Добруджа с първо домакинство след месец пауза

Днес в Зоналния съвет на БФС-Варна ще бъде изтеглен жребият за втория етап на първенството

Добруджа победи светкавица (Търговище) с минималното 1:0 в мач от последния 26-ти кръг на първата част на шампионата в Североизточната Трета Лига. „Жълто-зелените” доминираха през целия мач, но не успяха да реализират множеството създадени положения за гол. Единственото попадение в мача падна в 26-та минута, когато след продължителна атака Кристиян Пешков от малък ъгъл прати топката зад вратаря на гостите. До края на първата част добруджанци пропуснаха няколко възможности да увеличат преднината си, като най-фрапантният пропуск бе в 37-та минута, когато Явор Колев не успя да вкара на опразнената врата от около половин метър. Няколко минути по-късно удар на Казаков срещна гредата. След почивката събитията на терена не се промениха – добруджанци продължиха да атакуват, но така и не успяха да стигнат до втори гол. Така Добруджа приключи редовната част на първенството на втора позиция с 55 точки. Мачът на Черноморец (Балчик) днес в Нови пазар срещу местния Ботев е бил прекратен в началото на втората част. Ако на тима от Белия град бъде присъдена служебна победа, разликата от 5 точки на върха ще се запази.
Днес  в Зоналния съвет на БФС-Варна ще бъде изтеглен жребият за втория етап на първенството - първа седмица и втора четворка.