Верея с историчска първа победа като гост във футболния елит

Активът на старозагорци е 33 точки

Верея постигна историческа първа победа като гост в родния футболен елит. Старозагорци победиха с 1:0 Ботев в мач от Група А на втората осмица на Първа професионална лига. Единственото попадение в двубоя от 2-ия кръг на втората фаза на първенството вкара Педро Еуженио в 16-та минута.
Верея събра 33 точки във временното класиране в групата, връщайки се на втората позиция.
Играчите на Александър Томаш направиха отлична контраатака в 16-ата минута и Педро Еуженио откри резултата. Той получи подаване от Георги Андонов и преодоля майсторски Иван Чворович.
В самия край на полувремето Верея пропусна чудесен шанс да покачи на 2:0 в своя полза. В 43-ата минута Георги Андонов бе намерен от Педро Еуженио при контраатака за гостите, но останал сам срещу Чворович не успя да го преодолее.
След почивката Ботев създаде няколко по-опасни ситуации, но домакините не стигнаха до изравнителен гол.
Едно от най-добрите положения за пловдивчани бе в 60-ата минута при удар на Тодор Неделев след комбинация с Балтанов. Неделев обаче прати топката встрани от вратата на Верея. Малко по-късно на два пъти Фернандо Виана бе изведен в удобна позиция, но стреля неточно. В 72-ата минута Георги Аргилашки успя да отрази с крак удар към него.
БОТЕВ – ВЕРЕЯ – 0:1
Голмайстор: Педро Еуженио (16)
Стартови състави:
Ботев: 99. Иван Чворович, 5. Кристиан Димитров, 18. Радослав Терзиев, 4. Виктор Генев, 25. Крум Стоянов (13 - 24. Лазар Марин), 14. Меледже Омнебес (74 - 10. Серкан Юсеин), 17. Лъчезар Балтанов, 7. Фелипе Бризола, 8. Тодор Неделев, 9. Фернандо Виана, 23. Антонио Вутов (46 - 20. Омар Косоко)
Верея: 99. Георги Аргилашки, 21. Здравко Илиев (65 - 6. Илиас Хасани), 3. Владимир Зафиров, 33. Мирослав Енчев, 4. Селим Бен Джемиа, 10. Елиаш Да Силва - к, 8. Осман Балде (39 - 18. Янислав Иванов) (76 - 2. Самуел Инкоом), 14. Георги Андонов, 77. Педро Еуженио, 11. Илиян Йорданов, 20. Венцислав Бенгюзов
Жълти картони: Фернандо Виана, Тодор Неделев, Меледже Омнебес (Ботев); Осман Балде, Мирослав Енчев, Венцислав Бенгюзов, Елиаш Да Силва, Владимир Зафиров, Самуел Инкоом (Верея)
Главен съдия: Станислав Тодоров

Източник: fcvereya.bg