Добруджа 07 на финала на Купа България! (видео)

Тимът от Добрич спечели с 3:1 гейма над ЦСКА

След мача с Нефтохимик едва ли и най-големите оптимисти са се надявали, че момчетата на Мирослав Живков са в състояние да се вдигнат на крака и да се противопоставят успешно на коравия тим на ЦСКА. Чудото обаче е факт. Утре от 17.30 часа Добруджа 07 излиза срещу Монтана, които надиграха Нефтохимик с 3:2, във финална битка. Иначе мачът тази вечер трябваше да свърши в три гейма, тъй като Добруджа загатна за намерението си да се бори докрай още в началото на първи гейм, повеждайки с 3 точки разлика, която успя да съхрани до 23:20 , след което играчите на ЦСКА постигнаха 5 поредни точки и затвориха гейма в своя полза при 23:25. През останалите три части Мартин Атанасов, Светослав Арнаудов, Димитър Маринков, Денис Чавдаров, Жулиен Георгиев, водени умело от Добромир Димитров и благодарение отлична игра в защита на либерото Христо Христов дадоха на публиката в препълнената зала Добротица от всичко по-много - емоции, удовлетворение, радост, гордост. Във втори гейм 25:18, във трети 25:19 и в четвърти 25:21.
Най-резултатен в мача бе Мартин Атанасов с 21 точки (3 аса, 2 блокади), Димитър Маринков и Жулиен Георгиев добавиха по 12 за победата на Добруджа 07.
 Предлагаме изявленията на Светослав Арнаудов, Мартин Атанасов, Димитър Маринков и на президента Галин Господинов