„Берое“ загуби първата битка срещу „Ботев“ с 3:0

Реваншът е след четири дни в Стара Загора.

„Берое“ загуби от „Ботев“ с 3:0 в първи плейофен двубой за разпределение на местата от 7 до 10 място. Двата тима изиграха добър двубой с редица положения пред двете врати и бърз футбол. Домакините излязоха напред в резултата в 14-та минута след попадение на Косоко. Виана отбеляза второ попадение за домакините в 45-та  минута. Антонио Вутов реализира третото попадение в 81-та минута. „Берое“ имаше няколко много добри възможности, но не успя да отбележи ценно попадение. Реваншът е след четири дни в Стара Загора.

СЪСТАВЪТ

Ферарио Спасов бе направил две промени, спрямо предходния двубой с „Нефтохимик“. Вместо Иво Иванов и Виле Салмикиви, в игра като титуляри започнаха Пламен Тенев и Веселин Пенев.

В първите пет минути беройци организираха три много добри атаки, които завършиха с центриране, но не създадоха опасност пред вратата на домакините.

Бризола центрира от корнер в 6-та минута, а Балтанов засече с глава, но прати топката над вратата.

Минута след това Косоко проби и изведе Бризола на стрелкова позиция. Той шутира, но Перниш се намеси страхотно и изби. Малко след това Косоко пробва удар от дистанция, но бе много неточен.

В 10-та минута Карачанаков центрира опасно от фаул, но Георгиев улови.

Домакините поведоха в 14-та минута чрез Омар Косоко. „Ботев“ организира бърза контраатака, при която Неделев изведе Косоко с дълъг пас, а той успя да прехвърли Перниш с елегантен удар от границата на пеналта – 1:0.

„Берое“ пропусна страхотен шанс да изравни в 18-та минута, когато Карачанаков центрира страхотно в пеналта от фаул, а там последователно Терзиев и Марин изчистиха от самата голлиния. Получи се страхотно разбъркване, при което Райнов стреля с глава, но топката се удари в гредата и излезе в аут.

В 24-та минута отново Карачанаков стреля от пряк свободен удар, Георгиев успя да спаси, а след това реферът отсъди нарушение в атака.

В следващата атака Охене проби и стреля от движение, но бе неточен.

В 33-та минута Цонев проби и намери Карачанаков на границата на пеналта, той финтира играч на противника и стреля, но Георгиев спаси.

„Берое“ организира бърза атака в 40-та минута, при която Охене напредна и изведе Мапуку в пеналта, той бе затворен и върна на ганаеца, който стреля, но прекалено слабо и Георгиев не се затрудни да улови.

В 43-та минута Цонев центрира от фаул, а Мапуку стреля с глава, но не намери целта.

„Ботев“ отбеляза втори гол в добавеното време на първата част. Панов бе изведен на фланга, навлезе в пеналта и центрира за Виана, който отбеляза от близка дистанция – 2:0. При попадението останаха сериозни съмнения, че нападателят вкара топката с ръка.

Веднага след подновяването на играта Карачанаков центрира остро в пеналта, там Генев игра с глава и можеше да си отбележи автогол, но бранител успя да изчисти от голлинията. Последва второ центриране на Мапуку, но защитата на „Ботев“ се справи и изчисти в корнер.

В 51-та минута Карачанаков проби в пеналта и стреля, но топката рикошира в Панов и излезе в корнер. Асен Георгиев засече центрирането с глава, но прати топката над вратата.

Карачанаков изведе Мапуку в 55-та минута, нападателят се пребори с Генев и стреля, но Георгиев изби в корнер.

В 59-та минута Неделев центрира опасно на втора греда, където Балтанов върна за Виана. Нападателят стреля, но слабо и Перниш улови.

Мартин Райнов нахлу в пеналта в 72-та минута, финтира двама бранители и центрира остро, но Генев успя да избие в корнер.

Почански получи фълъг пас от Като в 77-та минута и стреля от границата на наказателното поле, но прати топката далеч от целта.

„Ботев“ вкара трето попадение в 81-та минута. При контраатака за домакините Балтанов застигна една топка на аутлинията и центрира в пеналта, където Вутов засече от въздуха и реализира за 3:0

До края на срещата нямаше сериозни опасности пред някоя от вратите и така „канарчетата“ взеха сериозен аванс преди ответната среща.

СЛЕДВАЩИЯТ МАЧ

В следващия си двубой „Берое“ приема „Ботев“ (Пловдив) в среща реванш от същия плейоф. Двубоят е насрочен за 19 май от 20:00 ч.