Габи Красимирова спечели маратона в Плевен

Така Габи повтори успеха на миналогодишната добричка шампионка Радосвета Симеонова

18-годишната състезателка на СКЛА „Добруджа 99“ Габриела Красимирова е победителка в маратон Плевен, съобщи за радио Добруджа нейната треньорка Емануела Радева. Националната шампионка по спортно ходене за девойки под 20 години изпревари всички жени и грабна победата на плевенския  маратон  на 21 май. При дебюта си на тази дистанция добричлийката финишира за 3:09:02 часа,  като изпревари в последните километри Таня Димитрова (СК Костенец) - 3:12:02 и Виолета Тотева (Берое – Стара Загора) – 3:18:40. Така Габи повтори успеха на миналогодишната добричка шампионка Радосвета Симеонова,която тази година участва на 21 км и финишира 2-ра с време 1.20.46  след победителката Милица Мирчева  -1.20.22. Бронзова медалистка е Анита Кръстева(Берое Ст.Загора) с 1.30.05.
Общо 133 състезатели стартираха на тази дистанция. На 20.05 Нова Загора бе  домакин на Националният шампионат по планинско бягане, където  Карина Георгиева остана на крачка от на медалите .Тя се нареди  4-та на 1700 м. при девойките под 16 г., Петър Димов е 7-ми в същата възраст. При девойките младша възраст Ален Атанасова финишира 13-та на 3 400м, а Алиджан  Али  е 10-ти при юношите на 5 200 м. Предстои  лекоатлетите на клуба да стартират на Националният шампионат за юноши и девойки младша възраст в гр.София в края на идващата седмица.

Източник: МГ Добруджа