Виктория Волей спечели шампионската титла при кадетите U16

БФВолейбол

Мила Иванова

Волейболистките на България надиграха Сърбия в първата контрола

Отборът на Виктория Волей (Пловдив) спечели шампионската титла на България

Отборът на Виктория Волей (Пловдив) спечели шампионската титла на България по волейбол за кадети (юноши до 16 години), съобщава БФВолейбол.

Това стана факт, след като представителите на домакините победиха ЦСКА с 3:1 (25:27, 25:19, 25:15, 25:16) гейма във финалния мач от турнира, игран в зала „Строител“ в Пловдив.

Шампионите бяха наградени от заместник-кмета на Пловдив Георги Титюков, който им връчи купата и златните медали.

Състезателите на ЦСКА по

лучиха сребърните си отличия от члена на Управителния съвет на БФ Волейбол Тодор Дапев.
Третото място заслужи отборът на Арда (Кърджали), който в малкия финал победи Добруджа 07 (Добрич) с 3:2 (3:2  (25:19, 25:12, 20:25, 19:25, 17:15). Бронзовите медали на Арда връчи президентът на Виктория Волей Христо Драмов.