Цветана Пиронкова разгроми германка и продължава на "Ролан Гарос"

Цвети разгроми Мона Бартел от Германия с 6:0, 6:4

Цветана Пиронкова разгроми Мона Бартел от Германия с 6:0, 6:4 в първия кръг на "Ролан Гарос", съобщава БФТенис. След като нямаше нито една победа на клей за сезона, четвъртфиналистката от миналата година в Париж беше безапелационна и се класира за втория кръг. Пиронкова показа мощна игра, страхотен първи сервис (78 процента спечелени точки) и наниза множество уинъри от форхенд и бекхенд. Пловдивчанката не даде гейм на съперничката си в първия сет, а във втория изоставаше с 1:4 и 0:40 , но направи серия от 5 поредни гейма по пътя към успеха. За Цветана това беше първа победа в основна схема от 1 януари 2017 година. Двубоят днес продължи 1 час и 11 минути, като двете тенисистки записаха по 1 ас и по 2 двойни грешки. Пиронкова загуби веднъж подаването си и реализира 5 пробива срещу 26-годишната германка.