Верея завърши 2:2 с Ботев в контрола

Мачът се игра в Благоевград

Верея завърши наравно - 2:2 срещу Ботев във втората си контрола от летния подготвителен лагер. Мачът се игра в Благоевград. Головете за старозагорци паднаха през второто полувреме и бяха дело на Елиаш Да Силва и Селим Бен Джемия.
Първото полувреме на срещата бе равностойно, като и двата отбора имаха по един шанс да открият резултата. Първо Давид Гонсалес получи прекрасен пас от Петър Витанов в наказателното поле на Ботев, овладя добре, но впоследствие не успя да нанесе хубав удар и Иван Чворович улови топката. Крум Стоянов пък пропусна на празна врата за "канарчетата".
Пловдивчани поведоха в самия край на полувремето след пресилена дузпа отсъдена от главния съдия Георги Димитров. Лъчезар Балтанов бе точен откривайки резултата в контролата.
Веднага след подновяването на играта футболистите на Илиан Илиев изравниха. Милен Танев центрира перфектно от пряк свободен удар и Елиаш Да Силва от близко разстояние вкара топката във вратата на Ботев.
В 53-та минута Ботев отново излезе напред в резултата - Крум Стоянов проби отляво и подаде към Фелипе Бризола, който отблизо вкара - 2:1 за Ботев.
В 81-та минута Верея отново изравни. След хубаво разиграване от корнер Милен Танев центрира в наказателното поле на Ботев и Селим Бен Джемия изравни оставайки непокрит на далечната греда.
Следващата контрола на Верея е на 27 юни срещу Локомотив Пловдив.
ВЕРЕЯ: Георги Аргилашки, Здравко Илиев, Илия Мунин, Селим Бен Джемия, Костадин Слаев, Петър Витанов, Венцислав Бенгюзов, Селим Керкар, Илиян Йорданов, Давид Гонсалес, Георги Андонов
През втората част в игра се появиха Благой Стоянов, Михаил Димитров, Мирослав Енчев, Ахмет Адемов, Емре Емин, Елиаш Да Силва, Милен Танев, Янислав Иванов, Мехди Фенуш и Валери Домовчийски.