05-07-2017, 13:31

facebook

Мила Иванова

Пиронкова на 1/8 финал в Ийстбърн срещу Симона Халеп

Цветана Пиронкова започна с победа 12-ото си участие в основната схема на Уимбълдън, съобщава БФТенис.

Българката се наложи над бившата финалистка от "Ролан Гарос" Сара Ерани с 6:1, 6:4. Така Цвети прекъсна негативната си серия от три поредни загуби в първи кръг в Лондон. Цвети започна превъзходно мача и след 1:1 не загуби повече гейм до края на сета и го спечели за 26 минути игра. Във втората част Пиронкова първа стигна до пробив за 3:2. Веднага след това Ерани стигна до първите си точки за пробив и успя. Цвети нанесе втори удар - за 5:4 и на свой сервис затвори мача с 6:4.  Пиронкова направи 4 пробива в мача и направи три аса.  В следващия кръг Цвети ще играе срещу №5 Каролине Вожняцки. До момента най-добрата българска тенисистка е загубила и четирите мача срещу датчанката.