Волейболистите под 17 години четвърти в Европа

Най-резултатни нашите бяха Самуил Вълчинов и Желязко Апостолов

Националният отбор по волейбол на България за юноши под 17 години завърши на четвърто място в крайното класиране на първото по рода с Европейското първенство за тази възраст, което се провжда в турския град Коня. В спора за трето място на шампионата състезателите на Драган Иванов отстъпиха на Турция с 0:3 (14:25, 20:25, 24:26). Така представителите на домакините спечелиха бронзовите отличия, а младите ни „лъвове“ заеха почетната четвърта позиция,съобщи БФ Волейбол.

Турските волейболисти започнаха много силно в двубоя и играха стабилно през цялото време на мача. И през трите гейма домакините имаха водеща роля. Въпреки опитите на нашите за противодействие, особено в третата част, те позволиха обрати и затвориха мача с чиста победа.

Най-резултатни за нашия отбор бяха Самуил Вълчинов и Желязко Апостолов с по 8 точки (2 блокади) (1 ас, 1 блокада). За Турция топреализатор бе Каан Гюрбюз с 16 точки, а Мирза Лагумджия добави 12 (2 блокади).