„Берое“ с нулево реми срещу „Верея“

В първи двубой от първенството

„Берое“ и „Верея“ завършиха наравно 0:0 в първи двубой от новия сезон. Срещата премина с повече борба в центъра на терена. „Верея“ изигра последните 11 минути с човек по-малко след като Мирослав Енчев бе отстранен за втори жълт картон.

СЪСТАВЪТ

Александър Томаш започна с четири нови попълнения в стартовия си състав – Павел Виданов, Милен Желев, Драгош Фиртулеску и Педро Еуженио.

ПРОБЛЕМИ НА СТАРТА

Срещата започна с около половин час закъснение заради проблем с осветлението на стадиона.

В първите десет минути нямаше опасност пред някоя от двете врати. Педро бе изведен от Фиртулеску зад гърба на отбраната в първото по-сериозно положение, навлезе в пеналта и пробва да намери Почански, който бе непокрит, но Илиев изби.

В 13-та минута Керкар центрира опасно от фаул, получи се разбъркване, но защитата на „Берое“ се справи.

Две минути след това Педро и Пенев размениха подавания по фланга. Последният центрира в пеналта, където Цонев пропусна, а Фиртулеску се засуети и топката му бе избита.

ДОБРИ АТАКИ ЗА „БЕРОЕ“

„Берое“ организира много добра атака в 21-та минута, при която Райнов намери Цонев, а той изведе Фиртулеску в пеналта. Румънецът финтира бранител, но ударът му не намери целта.

В 26-ата минута при бърза контраатака за „Берое“ Ерик Почански бе изведен зад гърба на отбраната, навлезе в пеналта, но пасът му към Борислав Цонев бе неуспешен.

В 30-ата минута Домовчийски овладя в пеналта и пробва удар, но Виданов го предотврати.

ОТЛИЧНА ВЪЗМОЖНОСТ ЗА „ВЕРЕЯ“

В последната минута на първата част Елиаш напредна и изведе Здравко Илиев на стрелкова позиция, но ударът му мина над вратата.

След почивката, в 53-ата минута Слаев стреля от дистанция, но Перниш улови.

След корнер за „Берое“ в 59-ата минута се получи разиграване, след което Като центрира, а Негрут стреля с глава, но Аргилашки улови.

ГОСТИТЕ С ЧОВЕК ПО-МАЛКО

Мирослав Енчев получи втори жълт картон в 79-ата минута и „Верея“ доигра мача с човек по-малко.

В 82-ата минута Веселин Пенев намери Серджиу Негрут, който изведе Педро Еуженио с едно докосване, но ударът на португалеца не затрудни Георги Аргилашки.

В 88-ата минута след добро центриране на Цонев от фаул, Аргилашки изби, а Динков стреля с глава. Топката обаче се удари в напречната греда и Аргилашки успя да я улови.

СЛЕДВАЩИЯТ МАЧ

В следващия си двубой „Берое“ гостува на „Дунав“ (Русе) в среща от II кръг на ППЛ. Двубоят е насрочен за 24 юли от 20:30 ч.

„Берое“ – „Верея“ 0:0

„Берое“: 1. Душан Перниш, 3. Милен Желев , 2. Павел Виданов , 15. Георги Динков , 28. Веселин Пенев (к) (88′ – 20. Матеус Леони) , 7. Мартин Райнов, 4. Кохей Като, 77. Педро Еуженио, 10. Борислав Цонев, 91. Ерик Почански (83′ – 27. Денислав Станчев), 11. Драгош Фиртулеску (57′ – 21. Серджиу Негрут); неизползвани резерви: 1. Михаил Михайлов, 13. Емин Ахмед, 26. Камен Хаджиев,  5. Асен Георгиев; старши-треньор: Александър Томаш
„Верея“: 96. Георги Аргилашки, 21. Здравко Илиев, 15. Костадин Слаев, 33. Мирослав Енчев, 4. Селим Бен Джемиа, 20. Венцислав Бенгюзов (73′ – 16. Петър Витанов), 10. Елиаш Да Силва (к) (69′ – 9. Меди Фенуш), 7. Георги Андонов, 8. Осман Балде, 26. Селим Керкар, 17. Валери Домовчийски (83′ – 23. Илия Мунин); неизползвани резерви: 1. Пламен Колев, 14. Еркебулан Нургалиев, 11. Илиян Йорданов, 18. Янислав Иванов; старши-треньор: Илиан Илиев
жълти картони: Кохей Като (38′ – груб фаул), Педро Еуженио (54′ – реплика), Борислав Цонев (68′ – груб фаул), Георги Динков (70′ – груб фаул) [„Берое“]; Мирослав Енчев (16′ – груб фаул), Селим Бен Джемиа (67′ – груб фаул), Мирослав Енчев (79′ – симулация) [„Верея“]
червен картон: Мирослав Енчев (79′ – втори жълт картон) [„Верея“]
главен съдия: Георги Кабаков (Пловдив)
помощник съдии: Мартин Маргаритов (Пловдив), Георги Дойнов (Велико Търново)
четвърти съдия: Милен Арабаджиев (Велико Търново)
допълнителни асистент-съдии: Владимир Вълков (Пловдив) и Георги Давидов (Велико Търново)